Bieganie a stawy

Bieganie a stawy

Bieganie to świetny sport, który pozwoli nam na zachowanie odpowiedniej wagi oraz na utrzymanie kondycji. Wiele osób, które nie do końca orientują się, jeśli chodzi o bieganie, twierdzi, że niszczy ono stawy. Jest to prawda tylko w pewnej części. Podczas biegania na obciążenie narażone są stawy kolanowe oraz biodra – ale to obciążenie jest duże tylko u osób otyłych. Każdy, kto postanowi biegać, bardzo szybko zrzuci niepotrzebne kilogramy i stawy przestaną być dla niego problemem.

Podczas biegania może pojawić się ból, ale euforia z bicia nowego rekordu sprawi, że go zignorujemy i będziemy biegli, mimo bólu. Spowoduje to uszkodzenie stawu, gdyż w takiej sytuacji stawiamy nogi w nieprawidłowy sposób. Stawy biegaczy wycierają się nieco szybciej niż innych osób, jednak zwiększa się również wydzielanie substancji nawilżających staw, przez co staw nie ulega degradacji. Najgorsze dla stawów jest unieruchomienie -wtedy niekorzystne objawy pojawiają się bardzo szybko, nawet przy małym obciążeniu stawów.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: