Zespół bolesnego barku

Zespół bolesnego barku

Staw barkowy to jeden z najbardziej skomplikowany stawów w naszym ciele. Składa się z trzech stawów, których niektóre elementy są połączone. Z uwagi na umiejscowienie oraz specyficzną budowę, staw barkowy jest szczególnie narażony na uszkodzenia podczas upadku. Jeśli uraz nastąpił nawet jeden raz, ból może ciągnąć się przez kilka lat.

 

W takim przypadku pojawia się zespół, nazywany bolesnym barkiem, który jest trudny do leczenia i powoduje zmniejszenie jakości życia. Ból może trwać cały czas lub tylko wtedy, gdy ręka znajdzie się w pewnych pozycjach. Przyczyną tego zespołu może być zarówno uszkodzenie stawu, jak i wiele chorób, takich jak dna moczanowa bądź zwyrodnienie chrząstki stawowej. Choroby stawu barkowego nigdy nie mijają samodzielnie, dlatego konieczna jest konsultacja naszego przypadku z lekarzem. Przepisze on zarówno odpowiednie leki i zleci wykonanie badań, jak i zaleci unieruchomienie kończyny i rehabilitację. W zespole bolesnego barku przydatną metodą leczenia jest także fizykoterapia.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: