Sport nie obciążający stawów

Sport nie obciążający stawów

Często problemy ze stawami mogą ograniczać możliwości fizyczne i ruchowe.

Chcąc zadbać o sylwetkę czy dobre samopoczucie często wybiera się aktywność fizyczną, uprawianie ulubionego spotu. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniej wagi ciała i chroni przed wieloma chorobami czy dolegliwościami. Co jednak zrobić, kiedy uniemożliwiają to chore stawy?

Pływanie

Istnieją sporty, które nie obciążają w znacznym stopniu stawów i są w miarę bezpieczne. Przy uszkodzeniach czy chorobach stawów wato wybrać się na basen. Pływanie ładnie wysmukla sylwetkę, jest to forma ruchu, a więc spala kalorie, poprawia metabolizm.

Jazda na rowerze

Dobrym pomysłem będzie też wyciągniecie ze schowka roweru. Jazda na rowerze nie obciąża stawów, pozwala na spalenie paru kalorii, dotlenienie organizmu. Jest także świetnym sportem rekreacyjnym. Na rower można wybrać się zarówno samemu jak i z przyjaciółmi, co jest dobrą alternatywą dla spotkań na mieście.

Spacer – może niekoniecznie sport, ale na pewno forma aktywności fizycznej. Pozwala dotlenić ciało, uspokoić się, rozruszać mięśnie. Spacer zalecany jest każdemu, codziennie przynajmniej kilkadziesiąt minut. Ma zbawienny wpływ na organizm człowieka. Wydaje się nudny, ale codzienne spacery nie muszą być monotonne. Zawsze można wybrać inne miejsce docelowe, inną drogę, a nawet inne towarzystwo.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Stawy 2020