Prawdopodobnie najlepsze szkolenie z fizjoterapii stawu kolanowego i barkowego w Polsce !

Prawdopodobnie najlepsze szkolenie z fizjoterapii stawu kolanowego i barkowego w Polsce !

Celem szkolenia o badaniu i fizjoterapii funkcjonalnej w uszkodzeniach stawu kolanowego i barkowego jest przyswojenie umiejętności obejmujących dokładniejszą analizę oraz planowanie fizjoterapii (zarówno zachowawczej jak i pooperacyjnej) popularnych kontuzji obręczy barkowej i uszkodzeń stawu kolanowego. Szkolenie pozwoli nabyć wiedzę niezbędną do pracy z pacjentem pooperacyjnym oraz ortopedycznym.

Program szkolenia podzielony jest na 5 dni. Pierwszego dnia trwa od 9:00 do 18:00, następnie w godzinach od 8:00 do 17:00.

Harmonogram szkolenia dla fizjoterapeutów:

Pierwszego dnia szkolenia zajmujemy się głównie stawem kolanowym. Nauczymy się jak przeprowadzić wywiad w przypadku kontuzji, poznamy strategię badania oraz jak takie badanie poprawnie wykonać. Kursy dla fizjoterapeutów omówiają anatomie, biomechanikę i patofizjologię stawu kolanowego.

Kolejnego dnia zajmiemy się stawem rzepkowo-udowym, konkretnie fizjoterapią, patobiomechaniką, badaniem oraz analizą wyników badania. Rozpatrzymy przypadek tak zwanego „kolana skoczka”, dowiemy się także jak w takim przypadku postępować. Omówimy procesy postępowania w przypadku uszkodzeń łąkotek takie jak na przykład fizjoterapia pochirurgiczna. Zajmiemy się także wybranymi więzadłami.

Trzeciego dnia szkolenia zaczynamy zajęcia praktyczne. Polegają one na przeprowadzeniu fizjoterapii pochirurgicznej na stawie kolanowym, czyli szycie łąkotki, menisektomia oraz rekonstrukcja ACL (więzadło krzyżowe przednie) i PCL (więzadło krzyżowe tylne). Poznamy także anatomie kompleksu barkowego.

Czwarty dzień szkolenia to głównie badania funkcjonalne. Nauczymy się badać staw barkowo-obojczykowy, obręb łopatki według Kiblera, obrąbek stawy ramiennego oraz takie przypadłości jak „bolesny łuk”, niestabilność stawu ramiennego, zespół ciasnoty podbarkowej oraz uszkodzenia mięśniowe. Tego dnia omówimy także postępowanie fizjoterapeutyczne jeśli chodzi o staw barkowo-obojczykowy, w przypadku tak zwanego „zamrożonego barku” oraz przy uszkodzeniach mięśnia nadgrzebieniowego i podgrzebieniowego.

Ostatniego dnia zajmiemy się fizjoterapią pooperacyjną. Poznamy również chirurgię i postępowanie pooperacyjne w kilku wybranych przypadkach. Nauczymy się postępowania fizjoterapeutycznego w trakcie leczenia zachowawczego Zespołu Ciasnoty Podbarkowej oraz tendinopatii ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia.

Korzyści z ukończenia kursu dla fizoterapeutów – staw kolanowy i barkowy

Korzyści płynących z ukończenia szkolenia jest mnóstwo. Oprócz możliwości nabycia wiedzy z zakresu dokładnej diagnostyki oraz planowania i przeprowadzenia fizjoterapii zachowawczej i pooperacyjnej uszkodzeń stawu kolanowego oraz najczęstszych uszkodzeń obręczy barkowej można zdobyć certyfikat ceniony także za granicą. Nabycie wiedzy o kolejnych technikach fizjoterapeutycznych poszerzy nasz warsztat, co pomoże w szybszym powrocie do pełnej sprawności pacjenta podczas terapii. Ukończenie szkolenia pozwala także na rozpoczęcie pracy nie tylko w szpitalach, ale na przykład w klubach sportowych.

 Partnerzy i prowadzący

Partnerem szkolenia jest REHALAB ACADEMY, czyli firma edukacyjna oferująca wysokiej klasy innowacyjne szkolenia dla branży medycznej. Prowadzi je dr Bartosz Rutowicz. Przeznaczone jest głównie dla fizjoterapeutów, lekarzy oraz studentów fizjoterapii i medycyny.

Zainteresowanych wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego lub kontakt z nami ( tel 882 052 313, e-mail fizjo@crse.org.pl). Szczegóły na stronie www.crse.org.pl

 

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: