Fitness a stawy

Fitness a stawy

Nie zawsze intensywny trening idzie w parze ze zdrowiem.

Ćwiczenia fitness są idealne dla osób, które chcą utrzymać lub dojść do ładnej, zgrabnej sylwetki. Regularny ruch poprawia stan zdrowia, wyrabia kondycję. Organizm pracuje lepiej, rzadziej się męczy. Fitness jest stworzony dla osób, które latem chcą bez cienia kompleksów pokazać brzuch na plaży.

Ćwiczenia fitness przeciążają stawy

Jednak zbawienny wpływ ruchu, zwłaszcza intensywnego jak w przypadku fitness, nie zawsze ma pozytywny wpływ na organizm. Zbyt duży wysiłek obciąża stawy, co często, zwłaszcza wśród sportowców, może prowadzić do ich zwyrodnienia. Taka forma aktywności jest stworzona dla osób, które nie narzekają na bóle stawów i nie są ofiarami chorób reumatycznych.

Dla pacjentów, którzy walczą z chorobami stawów wręcz stworzone są ćwiczenia na basenie, spacer, przejażdżki na rowerze. Ćwiczenia fitness natomiast, wiążą się z częstym podskakiwaniem, przenoszeniem ciężaru ciała, dlatego absolutnie nie nadają się dla pacjentów, którzy skarżą się na bóle stawów. Fitness może tylko pogorszyć ich stan, zwłaszcza jeśli chodzi o stawy kolanowe.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Stawy 2020