Basen a stawy

Bóle stawów są częstą przyczyną rezygnacji z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Istnieją jednak sporty, które nie przysporzą dodatkowych dolegliwości, a wręcz pomogą.

Jednym ze sportów polecanych osobom, które mają problemy ze stawami jest pływanie. Wizyta na basenie nie powinna kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym. Wręcz przeciwnie. Jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, a zwłaszcza osób, które nie powinny przeciążać stawów.

Wzmacnia mięśnie

Podczas pływania stawy nie są prawie w ogóle obciążone, co pozwala na wzmocnienie mięśni. Jest to bardzo ważne dla osób zmagających się, np. z chorobami reumatycznymi. Dzięki mocniejszym mięśniom wykonywanie codziennych czynności stanie się łatwiejsze. Stawy nie będą musiały tak często pracować, co zminimalizuje ryzyko wystąpienia bólu.

Style

Pływać można zarówno stylem klasycznym (tzw. żabka) jak i kraulem, czy na grzbiecie. Styl klasyczny polecany jest zwłaszcza osobom, które cierpią na zwyrodnienie stawów biodrowych i kolanowych. Pływanie stylem grzbietowym przyda się osobom z niektórymi zwyrodnieniami kręgosłupa.

Pływanie jest jednym z najbezpieczniejszych sportów na świecie i bardzo trudno tu o kontuzje. Zadba nie tylko o mięśnie, ale i sylwetkę czy dobre samopoczucie, zwłaszcza wśród osób, które ze względu na stawy ograniczyły aktywność ruchową.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Stawy 2021